O firmie

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Reklamowe „GRYF” zrodziło się jako pomysł w głowach właścicieli jeszcze za czasów ich studiów. Analiza rynku, kierunek oraz tempo rozwoju reklamy pogłębiało jeszcze bardziej chęć tworzenia nowego wyrazu przedmiotów i wykorzystywania potencjału wyobraźni do proponowania odbiorcom ciekawych rozwiązań promocyjnych. Częste obcowanie z branżą reklamową  powiązane z łatwością wychodzenia poza schemat działania coraz bardziej motywowały do rozpoczęcia działalności produkcyjno-reklamowej, która jest dziedziną szybko rozwijającą się i jednocześnie - z punktu widzenia oczekiwań klienta – bardzo wymagającą.

Profesjonalnie pierwsze swoje kroki postawiliśmy w styczniu 2008 roku. Powoli nabieraliśmy doświadczenia – w lipcu tego samego roku nawiązaliśmy pierwszy poważny kontrakt z naszym dostawcą z Holandii. W kolejnym roku poznawaliśmy rynek jako agencja reklamowa zajmująca się głównie pośrednictwem gadżetów, projektami i koncepcjami reklamowymi. To także czas zrealizowania kilku poważnych kampanii reklamowych i budowania zaufania u klientów

Rok 2010 przyniósł poważne zmiany w naszej firmie – podjęliśmy decyzję o stopniowym odchodzeniu od pośrednictwa na rzecz wprowadzenia własnej produkcji większości oferowanych produktów. W październiku mieliśmy już jedną maszynę – wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązanie polegające na druku wielkoformatowym w technologii fali z przeplotem (pozwalającej osiągnąć niespotykaną dotąd jakość druku). Trudne miesiące w sprzedaży jakimi są styczeń i luty (2011) nabrały takiego tempa, że wczesną wiosną przypłynęło do nas z USA kolejne urządzenie pozwalające rozszerzyć naszą ofertę w zakresie grawerowania oraz cięcia laserem. I tak Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Reklamowe zaczęło stawać się faktem... a nie tylko wizją dwojga młodych ludzi. 

W lipcu 2015 roku PPR GRYF połączył się z drukarnią cyfrową Solaris i przez 3 lata realizował coraz bardziej skomplikowane i wyszukane zamówienia Klientów dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu. Z końcem 2018 roku drukarnia cyfrowa Solaris przestała istnieć. Od 2019 roku PPR GRYF kontynuuje swoją działalność samodzielnie, dynamicznie rozwijając się, wprowadził również usługi haftu na odzieży i zakupił nową hafciarkę przemysłową, prowadzi również własny punkt handlowy - sklep PREZENCIK w Galerii Warmińskiej w Olsztynie.